SEO

Local SEO: jak docierać do klientów prowadząc biznes lokalny

Nie każdy prowadzi działalność, która jest ukierunkowana na cały kraj czy świat. Niektórzy chcą po prostu dowiedzieć się w jaki sposób mają prowadzić swoje działania SEO, aby wypromować biznes lokalny. O co w tym wszystkim chodzi? Otóż jeśli np. zepsuje Ci się karta graficzna w komputerze, mieszkasz w Krakowie i po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „karta graficzna kraków” wyświetlą Ci się oferty sklepów z Warszawy, to na pewno zbyt szczęśliwy nie będziesz.

Czym jest Geolokalizacja?

Jest to taka zmiana w wynikach wyszukiwania, że użytkownik otrzymuje odpowiedź w wynikach wyszukiwania jak najbliższą temu, czego oczekuje. Tylko geolokalizacji wyników daje takie możliwości i pozwala na uzyskiwanie znacznie trafniejszego wyszukiwania. W ten sposób frazy kluczowe uzależnia się niejako od miasta, z którego pochodzą. Dzięki temu firmy, które nastawione są na klientów znajdujących się wyłącznie w ich obszarze zyskują znaczne pole do popisu. Warto wiedzieć, że tego typu metoda nadaje się nie tylko dla warsztatów samochodowych, kancelarii prawnych, czy fryzjerów, ale również firm, które posiadają kilka różnych oddziałów.

Czym się różni Local SEO od tradycyjnego SEO?

Przede wszystkim sposobem optymalizowania, bowiem local SEO kładzie nacisk przede wszystkim na tych klientów, którzy pochodzą z danego miasta lub województwa. Jednakże, jak wspominaliśmy, nie obejdzie się tutaj w żadnym wypadku bez dobrej optymalizacji danej strony pod ten typ pozycjonowania.

Czy ma znaczenie branża? Właściwie żadne, bowiem jedynym warunkiem jest posiadanie rzeczywistej i fizycznej lokalizacji, w której przyjmowani są klienci. Warto więc zainteresować się bliżej tego typu rozwiązaniami, dzięki którym można zdecydowanie podnieść swoje konwersje sprzedażowe i docierać do większej grupy klientów. Kluczowa będzie tutaj odpowiednia strategia, bowiem na niektórych obszarach panuje bardzo duża konkurencja w poszczególnych branżach, więc należy podejmować odpowiednie działania, aby się jej skutecznie przeciwstawiać. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *