SEM

GoldenLine. Krótki przewodnik po najbardziej znanym portalu networkingowym.

Nasze życie w ogromnym stopniu przenosi się dziś do sieci. W Internecie dokonujemy zakupów, poznajemy nowych znajomych. W Internecie również poszukujemy pracy i prowadzimy rekrutację pracowników. Działają nawet specjalne społecznościowe serwisy networkingowe, które pozwalają na stworzenie rodzaju wirtualnej wizytówki zawodowej. Jednym z nich jest portal GoldenLine, idealne miejsce dla każdego, kto myśli poważnie o swoim rozwoju oraz karierze zawodowej.

Jak założyć konto na GoldenLine

Każdy, choć trochę obeznany z Internetem, bez trudu założy konto na GoldenLine. Rejestracja jest nie tylko łatwa i szybka, ale również całkowicie darmowa. Na stronie http://www.goldenline.pl/ wystarczy podać nową nazwę użytkownika, a następnie uzupełnić stworzony profil. Każdy profil chroniony jest, wymyślonym przez użytkownika hasłem. Regulamin serwisu zabrania posiadania więcej, niż jednego profilu przez tego samego użytkownika. Sama edycja profilu jest bardzo intuicyjna. W kolejnych polach formularza wpisujemy po prostu stosowne dane.
Wśród licznych działów profilu znajdują się takie sekcje, jak twój profesjonalny opis, blog i strona internetowa, umiejętności, doświadczenie zawodowe, edukacja, grupy. Warto zastanowić się nad wpisywanymi danymi. Chodzi o to, aby stworzyć naprawdę spójny i profesjonalny wizerunek.

Rozwijanie kontaktów i udział w grupach

GoldenLine jest rodzajem serwisu społecznościowego. Tak, jak na innych tego typu portalach można więc odszukać profile swoich współpracowników czy znajomych z uczelni. Istnieje również możliwość wysyłania zaproszeń do osób, które nie posiadają jeszcze profilu na GoldenLine. Warto dbać o rozwijanie sieci kontaktów. Mogą się w niej znaleźć np. headhunterzy, którzy zazwyczaj sami rozsyłają zaproszenia. Dzięki temu będą w stanie nas zapamiętać i zwrócą się do nas, gdy będą poszukiwać osób do realizowanych projektów.

GoldenLine daje możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych grupach. Wyszukamy je za pomocą wyszukiwarki, wpisując interesujące nas słowa kluczowe. Uczestniczenie w dyskusjach na GoldenLine może przynieść nam wiele korzyści. Przede wszystkim to doskonałe pole do wymiany myśli i poglądów oraz zdobycia nowych znajomych. Jeśli wśród grup w serwisie nie ma takiej, która przypadła by nam do gustu, zawsze możemy założyć własną. Gdy po jakimś czasie uznamy pomysł za nietrafiony, możemy grupę usunąć. Godne uwagi są także mikroblogi rozmaitych firm oraz instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *