Pozycjonowanie

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Cz.2 Kilka sposobów pozyskiwania ruchu na stronę.

Poza zleceniem pozycjonowania profesjonalnej firmie sami również możemy wiele zdziałać. Musimy mieć świadomość, że w pozycjonowaniu liczą się przede wszystkim linki zwrotne do naszej strony. Należy jednak zadbać o to, aby były to linki wartościowe np. prowadzące do ciekawych artykułów na blogu. W jaki sposób zwiększyć ruch na swojej stronie?

Prowadzenie bloga

Nie ma chyba bardziej skutecznego, a co ważne bezpłatnego narzędzia do promocji firmy. Na blogu możemy stać się prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie, publikując wartościowe materiały edukacyjne, posty o charakterze instruktarzowym czy porady dla czytelników. Mając wizerunek eksperta jesteśmy w stanie przyciągnąć na swojego bloga większą liczbę odbiorców. Dzięki takim wpisom z pewnością znajdzie nas więcej osób. Blog, poza wszystkim swoimi zaletami, ma jedną wadę jest niezwykle czasochłonny. Posty powinny być publikowane w regularnych odstępach czasu. Nie można robić sobie dłuższych przerw.

Komentarze pod postami na innych blogach lub forach internetowych

Nie chodzi o komentarze typu „fajny artykuł” czy „ciekawe podejście do tematu”. Warto znaleźć takie treści, które rzeczywiście zachęcą nas do skomentowania, a nawet wejścia w dyskusję. Dzięki temu będziemy w stanie napisać naprawdę sensowny i unikalny komentarz. W podpisie do komentarza można zazwyczaj zostawić link do swojej własnej strony, a jeżeli nie ma takiej możliwości, warto dodać zaproszenie do własnego bloga czy link do konkretnego artykułu w samym komentarzu.

Aktywność w Social Mediach

Facebook, Twitter, Instagram to w dzisiejszych czasach ogromna siła. Zasięg tych mediów społecznościowych jest ogromny i warto z niego skorzystać. Bądźmy na tym polu aktywni i zaangażowani, rozmawiajmy z ludźmi, dzielmy się swoimi spostrzeżeniami. Oczywiście nic na siłę. Wrzucanie swoich linków gdzie popadnie nie jest najlepszą strategią. Warto natomiast zadbać o interakcje. Ktoś skomentował nasz post? Odpowiedzmy na komentarz. Ktoś wrzucił linka do naszej strony. Odwdzięczmy się tym samym.

Z wizytą na cudzym blogu, czyli guest blogging

Jeżeli posiadamy swojego własnego bloga, postarajmy się o zdobycie kontaktu z bardziej popularnymi blogerami. Większość z nich umożliwia tzw. gościnne wpisy. Możemy napisać ciekawy artykuł i zamieścić go na cudzym blogu. Przy niewielkim nakładzie sił, zyskamy wiele. Google oceni naszą stronę, jako bardziej godną uwagi, gdy linki do niej znajdą się na popularnej stronie będącej wysoko w rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *